Technologia Elõs

Co to jest Elõs?

ELOS (Electro-Optical Energy) to pierwsza i jedyna technologia, która łączy działanie światła IPL lub lasera z bipolarnym prądem RF.

Jak działa Elõs?

Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest wybiórczo pochłaniana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła zamieniana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen (teoria selektywnej fototermolizy).

Ponieważ własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny), prąd RF przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry. Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii, jej gęstość w trakcie zabiegu jest niższa niż w przypadku użycia samego światła, zmniejszając tym samy ryzyko wystapienia objawów niepożądanych.

Elõs jest jedyną spośród technologii dostępnych na świecie, która ma wbudowany mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry (Active Dermal Monitoring™), z automatycznym przerywaniem impulsu po osiągnięciu niebezpiecznego poziomu. Dzięki temu proces nagrzewania skóry jest w pełni kontrolowany przez wykonującego zabieg i możliwe są zabiegi nawet na opalonej skórze.

System ten zapewnia również automatyczną kontrolę właściwego kontaktu aplikatora ze skórą.

Wszystkie urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty CE i FDA.

Jakie zabiegi z wykorzystaniem Elõs są wykonywane w Gabinetach Lightmed?

1. SKUTECZNA DEPILACJA NIEZALEŻNIE OD KOLORU WŁOSÓW

Elõs to jedyna, opatentowana technologia, do skutecznego i bezinwazyjnego usuwania wszystkich kolorów włosów (ciemnych, brązowych, rudych, jasnych, siwych) ze wszystkich typów skóry, włącznie ze skórą opaloną.

Wykorzystujemy laser diodowy do podgrzania łodygi włosa.Ciepło z łodygi podgrzewa mieszek włosowy niszcząc tym sam komórki reprodukcyjne.Prąd RF płynąc przez skórę wykorzystuje różnice w temperaturze tkanki i opływając łodygę bezpośrednio dogrzewa mieszek włosowy.

W porównaniu z aparatami wykorzystującymi tylko laser/IPL, urządzenie elos pozwala na stosowanie niższych energii światła, zmniejszając ryzyko poważnych efektów ubocznych a także umożliwia bezpieczną epilację na ciemnej skórze.Prąd RF natomiast kompensuje tę mniejszą ilość światła.Dzięki temu uzyskujemy lepsze wyniki dla jasnych włosów a także dla włosów rosnących głębiej ( plecy, bikini).

Urządzenie elõs: eMax z aplikatorem DSL ( laser 810 nm + RF )

2. USUWANIE ZMIAN NACZYNIOWYCH

W urządzeniach elõs energia światła lasera lub IPL oraz prądu RF jest pochłaniana przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Uwolnione ciepło doprowadza do skoagulowania naczynia, które jest usuwane przez organizm.

Zastosowanie dwóch źródeł energii pozwala na uzyskanie dużej energii potrzebnej do koagulacji naczynia przy stosunkowo niewielkim nagrzaniu skóry. Ciepło wydzielane na skutek przepływu prądu powoduje bowiem tylko podwyższenie temperatury naczynia ( nie wydziela się w melaninie ).

Metodyka leczenia zmian naczyniowych oprócz głębokości położenia i średnicy naczynia musi uwzględniać rodzaj i umiejscowienie zmiany chorobowej, ponieważ reakcja skóry na światło nie jest jednakowa na całym ciele.

Najczęściej zabiegi usuwania zmian naczyniowych w dermatologii kosmetycznej są wykonywane na twarzy i na nogach.

Leczenie zmian na twarzy wymaga w większości przypadków zamknięcia naczyń polożonych stosunkowo płytko. Ponadto ze względu na różnorodność zmian chorobowych zaleca się prowadzenie zabiegu za pomocą intensywnego źródła światła IPL ( aplikator SRA ), ponieważ zapewnia ono zróżnicowanie głębokości penetracji.

Usuwanie zmian naczyniowych na nogach za pomocą promieni świetlnych jest procedurą. która stwarza lekarzom i pacjentom wiele kłopotów.Przyczyna ich tkwi na ogół w dużej wrażliwości skóry na nogach na energię cieplną ( znacznie mniejsz odporność na poparzenia i gorsze gojenie w porównaniu ze skórą na twarzy) oraz różnej średnicy i głębokości położenia naczyń.

Urządzenie elõs: eMax z aplikatorami SRA ( IPL 480-980 nm + RF ) i LVA ( Laser 900 nm + RF )

3. USUWANIE ZMIAN PIGMENTOWYCH

Światło jest selektywnie pochłaniane przez barwnik skóry-melaninę. Wstępne podgrzanie melaniny ułatwia przepływ prądu RF.Barwnik mieszczący się w melanocytach zostaje zniszczony a następnie usunięty przez system immunologiczny a także częściowo przez strupki.

W Gabinetach Lightmed używamy systemu Intensywnego Źródła Światła ( IPL ). Duży rozmiar plamki ( przyłożenie głowicy ) powoduje większą skuteczność niż niektóre lasery.Głowica posiada system chłodzący, który ogranicza do minimum możliwość wystąpienia takich komplikacji, jak powstawanie pęcherzy czy odbarwień.

Urządzenie w technologii elõs: eMax SRA (IPL 480-980nm + RF)

4. UJĘDRNIANIE SKÓRY

Unikalny aplikator emituje światło o bardzo szerokim spektrum (w zakresie 700-2000nm) oraz prąd RF o dużej energii. Światło podgrzewa warstwy skóry do głębokości 3,5mm, które następnie są mocno dogrzewane energią prądu RF. W ten sposób nie działając szkodliwie na naskórek możliwe jest skuteczne oddziaływanie na włókna kolagenowe.Kolagen obkurcza się pod wpływem ciepła. Obkurczenie kolagenu jest natychmiastowe, ale następuje także pobudzenie jego syntezy. Efektem takiego działania jest zwiększenie elastyczności i napięcia skóry.

Zabieg może być wykonywany na całym ciele. Najczęściej wykonuje się go na:

  • twarzy (zwiotczały podbródek, zwisające powieki, worki pod oczami, zwiotczałe policzki)
  • brzuchu
  • rękach (zwiotczała skóra ramion)
  • szyi
  • nogach (zwiotczała skóra w okolicy kolan)

Urządzenie elos: eMax z aplikatorem ST ( IPL 700-2000nm + RF )

5. PROGRAM REGENERACJI STRUKTURY SKÓRY REFIRME™

Program ReFirme™ jest realizowany za pomocą dwóch głowic SRA i ST.

Procedura jest wykonywana podczas jednej sesji zabiegowej w II etapach. - I etap usunięcie objawów fotostarzenia tzn. zmian naczyniowych i pigmentowych za pomocą aplikatora SRA - II etap ujędrnianie skóry i wygładzeniu (zmniejszeniu por) za pomocą unikalnego aplikatora ST. Zabieg aplikatorem ST jest wykonywany wzdłuż tzw. wektorów jędrności: wektor żuchwowy, fałdu nosowo-wargowego, około- oczodołowy, brwiowy , nadczołowy W trakcie jednego zabiegu jest wykonywanych do 5 przejść, tak by osiągnąć wymaganą temperaturę ~ 50℃.

Program ReFirmeTM jest programem unikalnym, który można zrealizować tylko za pomocą urządzeń wykonanych w technologii elõs. Tylko ta technologia umożliwia współdziałanie światła o widmie w zakresie od 580 do 2000nm z prądem bipolarnym co jest niezbędne do uzyskania głębokiej stymulacji kolagenu.

Urządzenie elõs: eMax z aplikatorami SRA ( IPL 480-980 nm + RF ) i ST ( IPL 700-2000 nm + RF )