SKUTECZNA DEPILACJA LIGHTMED

DIETA SPOSOBEM NA WALKĘ Z NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ
10 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie

SKUTECZNA DEPILACJA LIGHTMED

SKUTECZNA  DEPILACJA LIGHTMED

Depilacja laserowa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej. Wykonywana jest z powodów estetycznych, religijnych czy kulturowych.  Depilacja laserowa wykowywana jest również ze wskazań medycznych takich jak zapalenie mieszków włosowych wywołanych wrastającymi w skórę włosami (folliculitis, pseudofolliculitis  barbae).

Wykorzystywane w Naszym Gabinecie, urządzenie ELOS to jedyna, opatentowana technologia, do skutecznego i bezinwazyjnego usuwania wszystkich kolorów włosów (ciemnych, brązowych, rudych, jasnych, siwych) ze wszystkich typów skóry, łącznie z opaloną (opalenizna starsza niż 2 tygodnie).  W porównaniu do innych urządzeń laserowych ELOS wymaga niższych energii światła, tym samy istnieje mniejsze ryzyko poważnych efektów ubocznych (np. poparzeń) i zabieg jest mniej bolesny. Ponadto wykorzystanie prądu RF powoduje lepsze wyniki dla głębokich włosów (plecy, bikini, broda) oraz dla włosów jasnych, kiedy energia samego światła może nie wystarczyć aby dotrzeć głębiej.

 

Ilość koniecznych zabiegów zależna jest od koloru włosów i typu skóry oraz od obszaru na ciele pacjenta. Zwykle potrzebne jest 5-7 zabiegów. Włosy na twarzy kobiet będące wynikiem gry hormonalnej (hirsutyzm)  a także włosy jasne, rude i siwe, mogą wymagać większej ilości zabiegów. Zazwyczaj wymagane są 3-4 zabiegi aby zidentyfikować pacjentów nie reagujących na zabieg depilacji. W zależności od koloru i typu włosów stosuje się różne techniki zabiegowe (np. „ double -pass” ) z użyciem indywidualnie dobranych przez lekarza parametrów. Dobór parametrów ma niezwykle istotne znaczenie dla skuteczności depilacji, stąd tak ważne są wiedza i doświadczenie zespołu wykonującego zabieg. 2 dni do 4 tygodni po zabiegu, włosy wysuwają się z mieszków powodując powstawanie „ łysych” obszarów. Satysfakcjonująca redukcja ilości włosów oznacza, że większość włosów na końcu serii zabiegów, została usunięta, a pozostałe włosy są pojedyncze, cienkie i jasne, przerwy między pojawieniem się kolejnej partii włosów są większe. Przerwy między zabiegami oparte są tylko na cyklu wzrostu włosa. Jeśli zabieg był skuteczny kolejny odrost pojawi się czasie zgodnym z cyklem wzrostu włosów danego pacjenta, dla danego obszaru. Zwykle stosujemy następujące zasady :pierwsze 3 zabiegi na twarzy wykonujemy co 3-4 tygodnie, na pozostałych obszarach ciała wykonujemy co 6-8 tygodni. Następne zabiegi zwykle co 8-12 tygodni i dłużej.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Stosowanie doustnej izotretynoiny w ciągu ostatniego miesiąca
 • Bliznowiec w wywiadzie
 • Nietypowe lub niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji
 • Nietypowe brodawki lub nowotwory
 • Choroby skóry z objawem Koebnera (np. łuszczyca, bielactwo)
 • Wykonany ostatnio piling chemiczny lub mechaniczny w obszarze zabiegu
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Ciąża
 • Rozrusznik serca

 

Zabiegi z zachowaniem ostrożności:

 • Zażywanie leków, suplementów i ziół fotouczulających
 • Aktywny proces leczenia w obszarze, w którym będzie wykonywany zabieg
 • Rak skóry w wywiadzie
 • Alergie na żel, nikiel

 

Przygotowanie do zabiegu:

Obszar, który będzie poddawany naświetlaniu należy ogolić. Włos na powierzchni będzie absorbował światło., redukując ilość światła docierającego do wnętrza skóry. Zmniejsza się wówczas efektywność zabiegu i rośnie ryzyko uszkodzenia skóry. Najlepiej zgolić włosy dzień przed zabiegiem. Jeśli jest konieczność oceny włosów (grubość, kolor) włosy golimy w Gabinecie bezpośrednio przed zabiegiem tak aby ostrze nie podrażniło nadmiernie skóry.

 

   

Zabieg i po zabiegu:

Podczas zabiegu, obszary, które są czułe na ból, można wstępnie schłodzić aplikatorem (stand-by) albo „cold-packami” (maści, kremy, aerozole znieczulające są nieskuteczne). Jeżeli pacjent wychodzi z gabinetu w dzień, zawsze nakładamy filtr przeciwsłoneczny. Po zabiegu należy unikać słońca i stosować ochronę przeciwsłoneczną. Pomiędzy zabiegami włosy można golić lub obcinać,ale nie można wyrywać ani woskować. Aby zabieg się udał, konieczna jest obecność łodygi włosa w mieszku. W przypadku, gdy pacjent stosował inne metody epilacji (wosk, epilacja chemiczna), należy odczekać minimum 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy.