DIETA DASH – NAJZDROWSZA DIETA ŚWIATA

DIETA SPOSOBEM NA WALKĘ Z NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ
10 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie

DIETA DASH – NAJZDROWSZA DIETA ŚWIATA

Czy może być coś wspanialszego niż odkrycie prostego i niedrogiego sposobu na uzyskanie lepszego samopoczucia i świetnego wyglądu ?

Dlaczego dieta DASH już trzeci rok z rzędu została uznana przez ekspertów US News & World Report (http://health.usnews.com/best-diet/best-overall-diets) za najlepszą i najzdrowszą dietę. Specjaliści wybierają dietę DASH dlatego, że poprawia stan zdrowia , wykorzystuje zbilansowaną różnorodność zdrowych pokarmów i co najważniejsze rzeczywiście działa.

 

Zdrowa dieta- co to takiego ?

DASH to model żywienia oparty nie na pojedynczych produktach ale na równowadze między odpowiednią ilością warzyw i owoców, niskotłuszczowych produktach mlecznych, całych ziarnach, orzechach, z udziałem drobiu i ryb, na zredukowanej ilości tłuszczu, czerwonego mięsa, słodyczy. Dietę tego rodzaju charakteryzuje mała zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, cholesterolu, duża zawartość potasu, wapnia, błonnika, zwiększony udział białka oraz sód na niskim poziomie.

DASH pozwala nie tylko na długotrwałe zrzucenie zbędnych kilogramów ale także na obniżenie ciśnienia krwi (już w ciągu 2 tygodni ). Obniża poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko wystąpienia pewnych typów nowotworów, chorób serca i udarów mózgowych. Zmniejsza wreszcie szansę rozwoju cukrzycy i kamicy nerkowej.

 

Czym różni się DASH od restrykcyjnych kuracji odchudzających ?

W rzeczywistości nie jest to „dieta” bo słowo dieta wskazuje na konieczność dokonania w krótkim czasie radykalnych zmian w odżywianiu, aby uzyskać jakiś efekt. W tym momencie dieta się kończy. DASH jest właściwie czymś odwrotnym bo polega na postępowaniu długofalowym. Wszystkie działania w ramach tego programu stają się w końcu nawykami w najlepszym tego słowa znaczeniu. DASH nie wymaga od Ciebie liczenia kalorii. Nie skupiasz się na unikaniu jedzenia ale czerpiesz radość we wprowadzaniu nowych, zdrowych produktów. DASH to program dla niemal każdego ( nawet dla wegetarian ), dla wiecznie zabieganych, jedzących w domu lub poza nim, dla całej rodziny. Opiera się na produktach dostępnych w każdym sklepie.

Naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej a nie utrata wagi przez zmniejszenie masy mięśni czy ilości wody w organizmie.

Czy może być coś wspanialszego niż odkrycie prostego i niedrogiego sposobu na uzyskanie lepszego samopoczucia i świetnego wyglądu ?

 

JESTEŚ TYM CO JESZ!